Euroopa parimad audio-video tooted 2018-2019 ehk EISA auhinnavõitjad

2018 aasta 15. augustil kuulutas EISA (The European Imaging and Sound Association ehk Euroopa Pildi- ja Helitehnika Assotsiatsiooni – 53-t erilalast ajakirja ja neis kirjutavaid ajakirjanikke ühendav organisatsioon, mis hõlmab nüüd lisaks 20 Euroopa riigi audio-video toodetele spetsialiseerunud väljaannetele neid ka Ameerikast ja Austaaliast) taas kord välja käesoleva ehk...


Loe lisa...

Yamaha ja Pioneeri juuni-juuli helitehnika soodusmüük - paljud ressiiverid, muusikakeskused, iPod do...

Seoses uute mudelite pealetulekuga pakume võimalust soetada erinevaid Yamaha ja Pioneeri stereoseadmeid, kodukino-võimendeid, kõlareid, soundbare ja väiksemaid muusikamängijaid tavahinnast oluliselt soodsamalt. Alla hinnatud on palju häid Yamaha mikro- ja muusikakeskusi, Pioneeri juhtmevabasid Bluetooth kõlareid, Yamaha subwoofreid, kõlareid ja kõlarikomplekte, stereo- ja kodukinoressiivereid.Soodushinnad kehtivad maaletooja laos olevatele kogustele. Kättetoimetamine: Tallinnas ja...


Loe lisa...

Jamo 5.1 kodukinokõlarite komplekt S 426 HCS 3 + SUB 210

Stiilne, kompaktne ja modernse disainiga kuulsa Taani kõlaritetootja Jamo kodukinokõlarite komplekt S 426 HCS 3 pakub oma hinnaklassis harvaesinevat kvaliteeti ja dünaamikat nii muusika, kui ka ruumilise heli edastamisel. Parim rahakotisõbralik valik väiksemasse kaasaegsesse elutuppa! Komplekt on saadaval järgmiste spooni valikutega: must, wenge ja valge.Hind alates 285 eurost!


Loe lisa...

Devialet high-end stereovõimendid ja Phantom juhtmevabad kõlarid

Prantsuse firma Devialet tooteid nähes meenuvad esimesena omadussõnad "ekstravagantne", "radikaalne", "uskumatu" jne. Ent eriline ei ole vaid nende võimendite ja juhtmevabade kõlarite väljanägemine - nii kasutatavad tehnoloogiad nende taga (sees) kui ka heliomadused on ekstraklassist.Aprillist 2016 on Devialet tooted ValiHeli kaudu esindatud ka Eesti turul.Lisainfo: http://en.devialet.com (http://en.devialet.com/)


Loe lisa...

Bowers Wilkins kõrvaklapid - P3, C5 S2, P5 S2, P5 Wireless, P7, P7 Wireless, P9 Signature, PX

Allpool kuulsa Inglise kõlarivalmistaja Bowers Wilkins kõrvaklappide hinnakiri seisuga 01.05.2018.Kõik mudelid on meil laos ja nende demomudelid salongis kuulamiseks-vaatamiseks väljas.Lisainfo: tootja kodulehekülg


Loe lisa...

ValiHeli uue salongi avamise pakkumised

13 novembril jõuab kätte see kauaoodatud hetk, mil avame pidulikult oma uue (läbi tegutsemisajaloo kokku neljanda) salongi. Et sel puhul oleks topelt põhjust meile külla tulla, teeme seda rea sooduspakkumistega. Valida on mitmete üksiktoodete kui ka meie poolt hoolega kokku pandud valmiskomplektide vahel; rõõmustada võivad nii kõlarite, ressiiverite, kõrvaklappide, vinüülplaadimängijate,...


Loe lisa...

Spotify on nüüd ametlikult Eestis! Kuidas seda oma helitehnika koos parimal viisil kasutada?

Juba mitu aastat USA-s, Euroopas ning ka meie lähiriikides Soomes ja Rootsis laineid löönud muusikakuulamisteenus Spotify töötab alates 16-st aprillist 2013 ametlikult ka Eesti pinnal. Anname alljärgnevalt kiire ülevaate teenusest, selle kasutamisest ja peatume põhjalikumalt võimalustel Spotify pakutavat kvaliteetset muusikat ka läbi korraliku helitehnika kuulata - seadmeid, mis seda teenust...


Loe lisa...
0123456

Kontaktandmed

ValiHeli uue salongi avamise pakkumised

allahindlus13 novembril jõuab kätte see kauaoodatud hetk, mil avame pidulikult oma uue (läbi tegutsemisajaloo kokku neljanda) salongi. Et sel puhul oleks topelt põhjust meile külla tulla, teeme seda rea sooduspakkumistega. Valida on mitmete üksiktoodete kui ka meie poolt hoolega kokku pandud valmiskomplektide vahel; rõõmustada võivad nii kõlarite, ressiiverite, kõrvaklappide, vinüülplaadimängijate, kaablite jne vajajad.

Osad pakkumised kehtivad vaid laos olevale kogusele ehk et liiga pikalt mõtleja võib üldse ilma jääda...
NB! Pakkumiste ja sinna juurde käiva info lisamine on hetkel veel pooleli, palume veidi kannatust.
NB! NB! Avamise puhul on paljude tootjate kogu tootevalik vähemalt 11% alla hinnatud. Sellised tootjad on näiteks Wharfedale, Mission, Focal, Elac, Roksan, Luxman, Grado jne. Leiate need soodustused vastavte hinnakirjade juurest.

 

KÕRVAKLAPID:

 

 

qc25 wbBose QuietComfort 25
Bose parimad mitte-juhtmevabad aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid. Tänu väga heale mürasummutusele, helile ja kergusele on tegu suurepärase valikuga näiteks aktiivselt ringi lendavale ärimehele või -naisele.
Tehnilised andmed: kaal 194 gr, patarei tööiga kuni 35h (patarei või aku on vajalik mürasummutuse töötamiseks) , tüüp: aktiivse mürasummutusega suletud ülekõrva (over-ear) klapid.
Värvus: must/hõbedane/sinine või valge/beez/sinine
Komplektis: klapid, kandekott, 1,4 m pikk juhtnuppudega juhe, lennuadapter, AAA tüüpi patarei
Lisainfo: https://www.bose.co.uk/en_gb/products/headphones/over_ear_headphones/quietcomfort-25-acoustic-noise-cancelling-headphones-samsung-and-android-devices.html#v=qc25_samsung_android_black 
Hind (android versioon): 329  289€
Hind (Apple'i versioon): 329  299€

 

 

sennheiser momentumsSennheiser Momentum Classic ja Momentum M2 / 2.0 kõrvaklapid
Parimad mobiilseks kasutuseks mõeldud klapid aastatel 2013 ja 2015-2017

Momentum Classic üksikasjalikum info: https://www.digitaltrends.com/headphone-reviews/sennheiser-momentum-review/
What Hi-Fi ülevaade: https://www.whathifi.com/sennheiser/momentum/review
Hind: 299€  239€ (saadaval piiratud kogus musti klappe)

Momentum M2 üksikasjalikum tooteinfo: https://en-us.sennheiser.com/hd1-over-ear-headphones-with-mic
What Hi-Fi ülevaade: https://www.whathifi.com/sennheiser/momentum/review
Hind: 319€  279€ (saadaval kõik variandid: androidile must ja beez, Apple'i seadmetele lisaks ka pruun)


 

 

sony wh-1000xm2Sony MDR-1000X ja WH-1000XM2 kõrvaklapid
Parimad aktiivse mürasummutusega kõrvaklapid aastatel 2016 ja 2017.

WH-1000XM2 üksikasjalikum tooteinfo: https://www.sony.ee/electronics/headband-headphones/wh-1000xm2
What Hi-Fi ülevaade: https://www.whathifi.com/sony/wh-1000xm2/review
Hind: 399€  309€ (saadaval piiratud kogus musti klappe) LÄBi MÜÜDUD!

MDR-1000X üksikasjalikum tooteinfo: https://www.sony.ee/electronics/headband-headphones/mdr-1000x
What Hi-Fi ülevaade: https://www.whathifi.com/sony/mdr-1000x/review
Hind: 399€  299€ (saadaval piiratud kogus musti klappe)

 

 

 

KÕRVAKLAPIVÕIMENDID, DAC-id, MEEDIAMÄNGIJAD:

fiio x1 2

Fiio X1 II (2nd gen)
Uus meediamängija Fiiolt, millel nüüd ka Bluetooth saatja ehk võimalus kasutada seda ka Bluetooth kõrvaklappidega!
Erinevalt telefonidest suudab see maha mängida palju laiemat valikut erinevaid meediafaile: APE, FLAC (kuni 192 kHz/24 bit), WAV (kuni 192 kHz/32 bit), Aiff, Aif, Apple Lossless (kuni 192 kHz/24 bit), lisaks tavalised formaadid nagu MP3, AAC, WMA. Ja loomulikult teeb see mängija seda palju kvaliteetsemalt, kui tavaline mobiiltelefon.
Andmed: kaal 102 gr, aku tööiga min. 12h, toetatud on kõrvaklapid takistusega kuni 100 ohm. Ekraan 320x240 pikslit. Bluetooth 4.0 (nii saatja kui ka vastuvõtja). Kõrvaklapiväljund toetab klappide juhtnuppe.
Värvivalik: must, hõbedane, roosakaskuldne.
Lisainfo: http://www.fiio.net/en/products/57 
Hind: 125€

 

 

fiio-x5-eisaFiio X5 III (3rd gen)
Teine uus DAP Fiiolt, aga see mudel on juba palju tõsisem tükk, seda kasvõi juba kaalult, mida on pea 190 grammi. "Kõhus" aga istuvad sel mängijal 4-tuumaline Cortex A9 protsessor (mis jooksutab Android 5.1 operatsioonisüsteemi), kaks AKM AK4490EN DAC-i, 32GB sisemälu, Wifi, Bluetooh 4.0 koos aptX toega, DLNA, Spotify, Tidal jt. striimingteenused, 2 SD kaardi pesa 256GB kaartide toega, 3400mA aku. Juhtida saab seda kõike 4-tolliselt IPS ekraanilt, mängijat ümbritseb tugev alumiiniumist korpus (selle kaitseks on komplektis nii läbipaistev ümbris kui ka nahast "vutlar". Toetab see mängija ka DXD ja DSD64 ja 128 formaadis faile, väljunditest on olemas nii tavaline 3,5mm (klappide juhtnuppude toega vä. helivaljuse kontroll Apple'i jaoks mõeldud klappidel) kui ka balansseeritud 2,5mm pesa, line-out ja coaxial digital out, lubatakse ka tarkvarauuendust, mis võimaldaks seda DAP-i kasutada ka USB-DAC-ina. Muud andmed: aku tööiga ~ 10 tundi (toetatud on kiirlaadimine), mõõtmed 114x66x14,8mm (KxLXS). 
Värvivalik: must, titaan
Lisainfo: http://www.fiio.net/en/products/65

Ülevaade: http://blog.son-video.com/en/2017/01/test-fiio-x5-iii/
Hind: 499€ 429€
fiio x5 3 1 fiio x5 3 2 fiio x5 3 3

 

 

beyerdynamic a20Beyerdynamic A20
Beyerdynamicu paremuselt teine kõrvaklapivõimendi, sobilik klappidele hinnaklassiga ~200-700€. RCA sisend ja väljund (mis annab võimaluse ühendada seda näiteks signaalallika ja võimendi vahele), kaks 6,35mm kõrvaklapiväljundit. Toetatud on klapid takistusega kuni 600 ohm.
Täisalumiiniumist korpus, ALPS potentsiomeeter, integreeritud toiteosa, võimalus kasutada kvaliteetseid filtreerivaid toitejuhtmeid. kaal 1,64 kg.
Lisainfo: http://eastern-europe.beyerdynamic.com/shop/a-20.html
Datasheet: http://eastern-europe.beyerdynamic.com/shop/media//datenblaetter/DAT_A20_EN.pdf
Hind: 499€  399€


 

 

RESSIIVERID, VÕIMENDID:

 

txnr656Onkyo TX-NR656 AV-ressiiver
See 7.2 kanali kodukinoressiiver teeb asju, mida ei paku selles hinnaklassis ükski konkurent - näiteks on tal vinüülplaadimängija ühendamiseks mõeldud Phono sisend, teise ruumi ehk Zone 2 jaoks võimendatud kõlariväljundid, juhtmevaba helisignaali edastamiseks saab kasutada nii Bluetoothi, Airplay kui ka Chromecasti tehnoloogiaid jne. 8HDMI sisendit / 2 väljundit, võimsust 160W kanalisse, toetatud on nii Dolby Atmos kui ka DTS:X, striimingteenustest Spotify, Tidal, Deezer ja TuneIn (internetiraadiod).
NB! Värske info kohaselt saab see ressiiver detsembrisse planeeritud tarkvarauuenduse käigus ka Dolby Vision toe :)
Lisainfo: http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-nr656-129914.html
Hind: 649€  395€

.

 

dm40 blackDenon D-M40 muusikakeskus
What Hi-Fi auhind parimale odavamale muusikakeskusele 2015.
Valikus must ja hõbedane keskus ja mustad või pruunid kõlarid.
Lisainfo (DAB tuuneriga mudeli kohta, meie pakutaval see puudub): https://www.denon.co.uk/uk/product/compactsystem/mini/dm40dab
Hind: 429€  349€

 

 

tangent-ampster-bt-1Tangent Ampster BT ja Wharfedale Diamond 220 stereokomplekt
"Väike aga tubli" on selgelt liiga tagasihoidlik võrdlus antud komplekti kohta. Üks on neist saanud parima odavama hinnaklassi riiulikõlari ja palju teisi auhindu, teine pakub aga alla 200€ hinnaklassis enneolematut omaduste (laiust vähem kui 20cm , kõrgust vaid 5 cm, võimsus 2x50W, Bluetooth 4.0, wake on Bluetooth, AUX ja optiline sisend, subwoofri väljund, kaugjuhtimispult) ja heli kombinatsiooni.
Tahad Spotify või Youtube jaoks hea heliga Bluetooth kõlarit - võta parem see komplekt! Teleri heli ei rahulda ja mõtled soundbari peale - ka siis vaata esimesena antud lahenduse poole.
Lisainfo:
http://www.wharfedale.co.uk/product.php?pid=76
https://tangent-audio.com/products/9-electronics/67-tangent-ampster-bt/
Ülevaated:
https://www.whathifi.com/wharfedale/diamond-220/review
https://tangent-audio.com/upload_dir/pics/media/tangent-ampster-bt/2016---03---Tangent_Ampster_5Stars_Hifichoice.pdf
Valikus on must võimendi, kõlarite viimistlusvariante on 4: must, pruun (pähkel), punakaspruun (rosewood) ja valge
Hind: 444€  389€
diamond220awardsTangent Ampster-BT-DigitalHome hifichoice

 

 

wharfedale-diamond-denon-rcd-n9-blackDenon Ceol muusikakeskus koos Wharfedale Diamond 225 riiulikõlaritega
Muusikakeskus, mille põhivarustuses on CD-mängija, Spotify Connect, Bluetooth ja Airplay, nutiseadmetega juhtimine, NFC ja DLNA, USB HD Audio toega, FM- ja internetiraadiod, optiline sisend teleri jaoks ja sinna jõulised, maheda heliga riiulikõlarid kõlarid, mis suudavad ka bassiesitluselt võistelda põrandakõlaritega.
Lisainfo:
https://www.denon.co.uk/uk/product/compactsystem/networkmusicsystem/ceoln9
http://www.wharfedale.co.uk/product.php?pid=90
Ülevaated:
http://www.trustedreviews.com/reviews/denon-ceol-rcd-n9 
https://www.stereophile.com/content/wharfedale-diamond-225-loudspeaker
Valikus on must ja valge keskus, kõlarite viimistlusvariante on 4: must, pruun (pähkel), punakaspruun (rosewood) ja valge
Hind: 874€  699€
wharfedale-diamond-denon-rcd-n9-white wharfedale Diamond200 viimistlused

 

 

 

VINÜÜLPLAADIMÄNGIJAD ja LISAD

rega queen

Rega Queen Edition
Piiratud koguses valmistatud  Queen by Rega vinüülplaadimängija on justkui parim kink üldse ühele Queeni fännile (ja Eestis ei ole neid kindlasti vähe).
Lisainfo: http://www.rega.co.uk/news/rega-introduce-queen-special-edition-turntable.html
Tolmukate on komplektis!
Hind: 499€

 

 

planar 1 whiteRega Planar 1
What Hi-Fi poolt parimaks odava hinnaklassi vinüülplaadimängijaks tituleeritud mudel.
Tehniline info: täismanuaalne mängija, Rega Carbon helipea,. Tolmukate on komplektis!
Värvivalik: läikiv valge või läikiv must.
Lisainfo: http://www.rega.co.uk/planar-1.html
Ülevaated: http://theaudiophileman.com/planar-1/https://www.whathifi.com/rega/planar-1/review
Hind: 349€  299€

 

 

argon Tt-2

Argon TT-2
Ka alla 250€ hinnaklassi vinüülplaadimängija võib olla ilus ja teha head heli. Argon TT-2 on selle parim näide. Läikiv must ja valge viimistlus, klaasist plaadialus, Ortofon OM5e helipea, täismanuaalne kasutus.
Lisainfo: http://en.argonaudio.com/wp-content/uploads/2013/09/TT2-with-and-without-USB-UK-23-11-2014A5format.pdf
Hind: 299€  249€

 

 

ca cp2Cambridge Audio CP1 ja CP2 vinüülplaadimängija eelvõimendid.
Kaks väga hea hinna/kvaliteedi suhtega vinüülplaadimängija eelvõimendit Cambridge Audiolt. Üks MM, teine nii MM kui ka MC tüüpi helipeadele. Sobilikud nii meie pakkumises olevatele kui ka teistele alla 1000e hinnaklassi vinüülplaadimängijatele.
Lisainfo: https://www.cambridgeaudio.com/en/products/hi-fi/phono-stages
Hind: CP1: 149€ 125€  CP: 229€ 179€

 

 

 

KÕLARID

 

jamo c809Jamo C 809  põrandakõlarid
Jamo klassika on tagasi! Tundub uskumatuna, aga Jamo leidis oma laost veel mingi koguse neid mõned aastad tagasi tootmisest maha läinud aga selle aja jooksul paljude poolt küsitud põrandakõlareid. Teades nende headust krabasime sealt teiegi jaoks mõned paarid, et saaksite osa Concert-seeria tippmudelite mahedast ja bassisest helist ja seda sõna otseses mõttes poolmuidu.
Tehnilised andmed: Tüüp: 3-ribaline bassreflex, Woofer: 2 x 7", kesksagedus 7", tweeter: 1" DTT, max võimsus: 400W, tundlikkus (dB, 2.8V/1m):    89, sagedusvahemik (Hz): 30 - 24000, takistus (Ohm): 6, kaal (kg): 33.6. Mõõtmed (mm, KxLxS)    1157 x 252 x 428
NB! Saada on vaid mustad saarepuu spooniga kaetud paarid.
Lisainfo: http://www.jamo.com/products/c809
Ülevaated: http://hometheaterhifi.com/volume_14_3/jamo-c809-speakers-9-2007.html ; https://www.whathifi.com/jamo/c809-hcs3c80-sub/review
Hind: 1999€/paar  1199€/paar

 

 

revolutionxt bannerTannoy XT 8F ja XT 6F põrandakõlarid
What Hi-Fi 2016 auhindade jagamisel hinnaklassis 1000-2000€ puhta töö teinud Tannoy mudelid on nüüd saadaval palju taskukohasema hinnaga.
Lisainfo: XT8F   XT6F
Testiülevaated:
What Hi-Fi: Tannoy Revolution XT 8F - 5/5! "Few rivals can match the XT8F’s combination of muscle and subtletyLINK
What Hi-Fi: Tannoy Revolution XT 6F- 5/5! "They are beautifully finished, but more importantly they sound every bit of their asking price".LINK
Hind:
XT 8F: 1099€/tk  829€/tk
XT 6F: 799€/tk  639€/tk
NB! Soodushind puudutab vaid tumeda pähkli ja tammeviimistluses kõlareid.

Kes soovivad täislahendust, siis pakume välja paketid, kus nende kõlaritega koos saate soetada väga hea hinnaga Cambridge Audio CXA60 stereovõimendi + CXN striimeri või Marantz PM6005 võimendi + CD6005 CD mängija.
Tannoy XT6F MarantzPM xt6f cxa60 komplekt

 

ns3-coloursSteljes Audio NS3 arvutikõlarid/aktiivkõlarid
2x45W aktiivkõlarid näiteks arvuti või teleri taha ühendamiseks. Liidesed: 1 x Optical, 1 x RCA, 1 x 3.5mm stereo jack, 1 x Bluetooth. Väljundiks USB pesa seadmete laadimiseks ja subwoofri väljund.
Mõõtmed 210 x 140 x 190mm (K x L x S), kaal 6.1 kg.
Lisainfo: http://steljesaudio.co.uk/docs/products/NS3.shtml
Hind: 275€

 

 

tannoy reveal 802Tannoy Reveal 802 stuudiomonitorid
Kui sulle meeldib nikerdada elektroonilise muusika, hiphopi või lihtsalt bassirikka muusika kallal kas seda luues või mixides või soovid lihtsalt lihtsat aga võimsa bassiga kompaktset helilahendust, siis palju auhindu võitnud Tannoy Reveal 802 on kindlasti üks variant, millele sel puhul tõsiselt mõelda.
8-tolline bassielement, 1-tolline kõrgsageduselement, võimsus 100W (75W bassile ja 25W tweeterile), sagedusala 42Hz-43kHz, max helirõhk 114 dB, sisendid: XLR (balansseeritud), 1/4" ja 3,5mm pulkpistikud. Mõõtmed: 390 x 254 x 300 mm (K x L x S).
Lisainfo: http://www.tannoy.com/creation/products/Recording/Reveal/Reveal-802/
Videoülevaade: https://www.youtube.com/watch?v=5cbaVwaJqiQ
Hind: 598€/paar  435€/paar   

 

 

LS50-limitedKEF LS50 Limited Edition Racing Red ja Titanium Grey kõlarid
Väga piiratud koguses valmistatud juba legendiks kujunenud LS50 kõlarite eriversioon
What Hi-Fi aasta parim riiulikõlar, lugejate arvates parim toode üldse, Stereophile lemmik jne jne. Teisisõnu - tegu on ühe enim kiidusõnu saanud kõlariga läbi ajaloo.
Lisainfo: https://www.kefdirect.com/ls50-limited-edition-finishes.html
Ülevaated: https://www.whathifi.com/kef/ls50/review ; https://www.stereophile.com/content/kef-ls50-anniversary-model-loudspeaker ; http://www.theabsolutesound.com/articles/kef-ls50-loudspeaker/
Hind: 1199€
(Mõlemat värvi on vaid 1 paar!)

 

 

 

JUHTMEVABAD KÕLARID

naim-muso-qbNaim Mu-So QB
Naim Mu-So väikevend, millel suurust oluliselt vähem ent varuks kõik need omadused, mis suuremal vennalgi - hea ja võimas heli, äge välimus, sisse ehitatud internetiraadiote, Spotify Connect, Bluetooth ja Airolay, optiline ja USB sisend, nutiseadmetega juhtimine jne.
Lisainfo: https://www.naimaudio.com/mu-so-qb
Ülevaade: http://www.whathifi.com/naim/mu-so-qb/review
Hind: 899€  799€
NB Ka "suur vend" ehk Mu-So on nüüd saadaval hea hinnaga 1099€

 

 

Zeppelin Wireless whiteBowers&Wilkins Zeppelin Wireless
Bluetooth/Airplay/Spotify Connect kõlar asendamaks ajale jalgu jäänud muusikakeskusi.
Võimsus 150W, sagedusala 44hZ-28kHz. Mõõtmed: 188 x 660 x 183 mm (K x L x S), kaal 6,5 kg
Värvivariandid: must ja valge.
Lisainfo: http://www.bowers-wilkins.eu/Wireless-Speakers/Wireless-Speakers/Zeppelin-Wireless
Ülevaade: http://www.whathifi.com/bw/zeppelin-wireless/review
Hind: 699€  575€ 

 

 

bw T7 black-goldBowers&Wilkins T7
Kaasaskantav Bluetooth kõlar audiofiilile. Ei mingit ülepaisutatud bassi - hoopis puhas ja moonutustevaba heli ning silmatorkavalt eriline ja stiilne väärikas disain.
Võimsus 2x12W, aku tööiga kuni 18 tundi, Bluetooth 4.1 ja aptX tugi. kaal 940 grammi.
Värvivariandid: must ja kuldne
Lisainfo: http://www.bowers-wilkins.eu/Wireless-Speakers/Wireless-Speakers/T7-Wireless
Ülevaade: http://www.whathifi.com/bw/t7/review
Hind: 349€  299€
Lisana pakume ka kõlarit transportimise ajal kaitsevat "kotti" hinnaga 29€