Uudised/Testid

Ülevaateid uudistoodetest ja tootetestidest talv-kevad 2011

Genelec 6010AVõtame kokku 2011 aasta talvekuudel meile silma jäänud olulisemad uudised ja tootetestid: 9 paari aktiivkõlarite test, Monitor Audio uus Gold-seeria tulemas, Panasonicu 3D Blu-ray mängija DMP-BDT100 test, Bowers&Wilkinsi uus Ipodi dokk Zeppelin Air, EISA auhinna "European Home Theatre Loudspeaker 2010-2011" ehk Euroopa parim kodukinokõlarite komplekt 2010-2011 Harman Kardon HKTS60BQ/230 ka meil müügil, Onkyo 2011 mudeliaasta ressiiverid TX-NR609, TX-NR579, TX-NR509 ja TX-SR309 müügil juba märtsi lõpus!

1. Soomlaste Tekniikan Maailma võtab veebruarinumbris ette 9 paari väikseid aktiivkõlareid, et teha kindlaks nende head ja vead.
Testis osalesid:
Audio Pro Addon Two
B&W MM-1
Elac AM 150
Genelec 6010A
Harman/kardon GLA-55
OR-306 Active
Scandyna Micropod SE
Simex SA5
Tangent Evo E5A

Võitja: Genelec 6010A! Küll Geneleci lihtsaim ja odavaim aktiivkõlar aga kuna tegu on ikkagi juba algusest peale hoolikalt läbi mõeldud ja justnimelt aktiivkõlariks disainitud tootega, siis on ka tulemus vastav.
Võime vaid rõõmuga tõdeda, et saame neid kõlareid ka teile pakkuda :)
Testist pikemalt
Geneleci toodete hinnakirja leiate siit: Genelec aktiivkõlarid


Monitor Audio GX2. Jaanuari alguses toimunud maailma suurimal elektroonikamessil CES tõi Monitor Audio välja oma uue Gold-seeria tähisega GX. Monitor Audio GX hakkab asendama praegust GS-seeriat ja peaks tänu igakülgsele tootearendusele pakkuma veel paremat heli ja väljanägemist. Näiteks on üle võetud Monitor Audio parimast ja enimkiidetud - Platinum-seeriast pärit kõrgsageduselemendid. Kuigi täpse kõrgsagedusala edastamise eest on Monitor Audio kõlarid juba niigi tuntud :) 
Eestis on uut seeriat müüki oodata kõige varem aprillis.
Lisainfo: What Hi-FI? uudis
Monitor Audio kõlarite kohta pikemalt nende kodulehel
Monitor Audio hinnakirja, kus ka GX-seeria kõlarite soovitatavad jaemüügi hinna numbrid sees, leiate siit: Monitor Audio kõlarid
Meie hinna teadasaamiseks küsige meilt head pakkumist!


Panasonic3. What Hi-Fi? testis Panasonicu odavaimat 3D Blu-ray mängijat DMP-BDT100 3D-Bluray mängijat ja andis sellele hindeks 5 tärni!
Kiita sai nii 3D kui ka 2D pilt nii liikumise edastamise, kontrasti ja värvide poolest. Leiti, et Panasonicu uudistoode on igati veidi varem testitud ja sama kõrge hinnangu saanud Sony 3D Blu-ray mängijatega võrdväärne konkurent.  Ka DVD-mahamängimisel sai see seade samuti vaid positiivseid hinnanguid.
Negatiivse poole pealt mainiti ära konkurentidega võrreldes väiksem internetiteenuste valik ja lisana pakutava Wifi-adapteri kallis hind. Kellele need puudused aga korda ei lähe, võivad DMP-BDT100EG endale julgesti koju soetada. Hind meil uudise kirjutamise hetkel: 229€
Lisainfo: What Hi-FI? uudis


Zeppelin Air4. CES messil teatas Bowers & Wilkins uuest Ipodi dokist - Zeppelin Air. Senine maailma parimaks tituleeritud dokk Zeppelin on muudetud veelgi paremaks ja lisatud Apple'i AirPlay tehnoloogia tugi, mis võimaldab sel seadmel striimida kõrge kvaliteediga muusikat juhtmevabalt otse iTunesiga varustatud arvutist või iPhone, iPad, iPod touch seadmest.
See suurepärane mängija on meil müügis alates 15-st märtsist; hind on sama, mis endisel Zeppelini mudelil - 570€
Lisainfo: Bowers&Wilkins tooteleht


Harman Kardon HKTS60BQ5. EISA auhinna "European Home Theatre Loudspeaker 2010-2011" ehk Euroopa parim kodukinokõlarite komplekt 2010-2011 Harman Kardon HKTS60BQ/230 jõudis lõpuks ka meile müüki. Soliidses läikivas mustas viimistluses kompaktne ja seetõttu lihtsasti paigutatav esi- ja sateliitkõlarite + keskkõlari komplekt koos võimsa, 8-tollise elemendiga subwoofriga üllatab oma hinnaklassis konkurentidest eristuvalt hea dünaamika ja selge heliga. Soovituslik jaehind: 959€, meie hinna teadasaamiseks küsi pakkumist!
Lisainfo: EISA tooteleht, Harman Kardoni tooteleht

Harman Kardoni fännidele saame pakkuda ka selle firma kodukinoressiiverite tippmudelit AVR760. See ligi 25 kilo kaaluv hallikasmust iludus suudab taasesitada kõiki HD heliformaate ja omab ka mitme helitsooni ja võrgu tuge. Soovituslik jaehind on sellele 2492€, meie hinna teadasaamiseks peate taas kord pakkumist küsima :)
Lisainfo: AVR760/230 tooteleht

Kogu Harman Kardoni ressiiverite ja kõlarikomplektide valik ja hinnainfo on leitav hinnakirjas: Harman Kardon kodukinoseadmed


Wacom Cintix 21UX6. Veidike ka infot mitte- Hi-Fi maailmast.
Kuna pakume ka Adobe tarkvara, siis üks nende toodetega haakuv teema on joonestuslauad ja nende valmistaja Wacom. Ja sealt on nüüd meieni jõudnud info, et nende 21-tollise tippmudeli - Cintiq 21UX (DTK-2100UX) - tarneraskused on nüüd seljatatud ja toode saadav varasema paarikuulise ooteaja asemel nädalate jooksul :) Hind uudise kirjutamise hetkel 1990€.
Küsige meilt ka pakkumist teistele Wacomi digitaallaudadele: Cintiq 12WX, PL-2200, PL-1600, PL-720, Intuos4 XL
Lisainfo: Wacomi tooteleht


7. Onkyo 2011 mudeliaasta ressiiverid saabuvad märtsi 4. nädalal!
10. veebruar oli see päev, kui Onkyo saatis välja info esimeste, juba märtsis-aprillis müüki tulevate 2010 mudeliaasta ressiiverite kohta. Kui võis eeldada, et võrreldes eelmise aasta mudelitega, muutub peamiselt võrgutoe-osa, siis täpselt nii ka läks – varem tippmudelite varustusse kuulunut Ethernet-tugi ja selle läbi võimaldatav internetiraadiote ja sisevõrgust muusika striimimise võimalus on nüüd kättesaadav ka päris odavate mudelite juures (vä. kõige odavam TX-SR309). Selle omaduse lisandumise väljenduseks on ka mudelinimedes TX-NR endise TX-SR asemel.
Ka on nüüd aga kõikidel 2011 mudeliaasta ressiiveritel esipaneelil USB-pesa iPod/iPhone ühendamiseks ja USB-mäluseadmetelt muusika mahamängimiseks. Lisaks pakub Onkyo nüüd lisaks ka UWF-1 wireless USB adapterit (802.11b/g/n), mille abil saab ressiivereid võrgutada ka ilma Ethernet-võrgu olemasoluta.
Võrgust ja USB-seadmetelt mahamängitavate muusikaformaatide toetus on vägagi lai (MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, LPCM);  internetiraadiotest nimistus vTuner, Last.fm ja Napster.
Ainsa tõsiseltvõetava puudusena nende mudelite juures saab välja tuua Apple AirPlay toe puudumise aga sellise hinnaklassi ressiiverite puhul oleks seda ka juba veidi liiga palju nõuda.

Võtaks lähema vaatluse alla 2 uut mudelit, mis enim huvi peaksid pakkuma - TX-NR609, kui Euroopa eelmise aasta parima ressiiveri TX-SR608 järglase ja TX-NR509, kui väga hea omaduste ja hinna suhtega 5.1 kanali ressiiveri.

Onkyo TX-NR609TX-NR609 on võrreldes TX-SR608-ga saanud juurde rea (juba eespool läbi jooksnud) häid omadusi: võrgutugi, USB liides mäluseadmete ja iPodide jaoks, võimalus uuendada ressiiveri tarkvara üle võrgu või USB-liidese kaudu, DLNA 1,5 ja „Windows 7 compatible“-sertifikaat, Marvell Qdeo™videoprotsessor, mis suudab videosignaali skaleerida resolutsioonini 3840 x 2160. Muutunud on ka välimus, mis on endisest jõulisem ja pakub nüüd näiteks ka võimalust helitugevuse nupu taustavalgustuseks.
Muud parameetrid on aga jäänud samaks: 7.2 kanalit, (160 W/kanal 6 oomi puhul), erinevate Dolby HD heliformaatide (TrueHD, DTS-HD Master Audio), DVD-Audio ja SACD tugi, 3D-video tugi, ARC, THX Select2 Plus sertifikaat, 6 HDMI sisendit (neist üks esipaneelil), tagapaneelil asuv Universal port Onkyo lisaseadmete jaoks (erinevad iPodi dokid ja ka näiteks DAB-tüüner), 2 võimendatud helitsooni tugi, 2 subwoofri väljundit, Audyssey DSX ja Dolby Pro-Logic IIz tugi, PC-videosisend (D-SUB).

Onkyo parim 5.1 kanali ressiiver TX-NR509 omab samuti kõiki eelpoolnimetatud uusi võrgust, USB-lt ja iPodidelt muusika mahamängimise võimalusi. Muus osas (vä. välimus) on sisu üsna sarnane eelmise aasta mudeliga TX-SR508: , võimsus 130 W/kanal 6 oomi puhul, erinevate Dolby HD heliformaatide (TrueHD, DTS-HD Master Audio), DVD-Audio ja SACD tugi, 3D-video tugi, ARC, 4 HDMI sisendit, tagapaneelil asuv Universal port, 2 helitsooni tugi, Audyssey häälestusprogrammid.

Uuemate kõrgema klassi ressiiverid avalikustatakse tõenäoliselt suvel.
Seoses uute mudelite tulekuga on vanemate mudelite(TX-SR308, TX-SR508, TX-SR578, TX-SR608) tootmine nüüdseks lõpetatud ja nende saadavus üsna kehv.
Lisainfo: Onkyo ressiiverite tooteleht, What Hi-Fi blogi

Kõigi uute mudelite hinnainfo leiate hinnakirjast: Onkyo ressiiverid


Juulikuu alguse seisuga on hooaja alguse tarneprobleemid kadumas ja kõik ülelnimetatud mudelid reeglina kohe laost saada :)