Uudised/Testid

Wharfedale DX-1 HCP 5.1 kodukino kõlarite komplekt

Wharfedale DX-1HCPDX-1 on Wharfedale uus 2011 aasta sügisel välja tulnud 5.1 kodukinokõlarite, mis mõeldud kvaliteetse (kodukino-) helipildi pakkumiseks ruumides, kus pole kohta suurte põranda- või riiulikõlarite tarbeks või kus sisustus nõuab ruumisäästlikku ja olemasoleva valge või musta mööbliga kokkusobiva helitehnika kasutamist. Väiksusele vaatamata on sel komplektil suurepärane, Wharfedale'le omane palju auhindu toonud detailne ja võimas heli ning välimus, mis on palju enamat, kui sellistele väikestele komplektidele tavaks.
What-Hi-Fi hinnang: selles hinnaklassis suurepärane valik!


Wharfedale MovieStar DX-1 HCP kompaktne kodukinokõlarite komplekt pakub nii silmailu kui ka suurepärast heli ja seda vaatamata oma kompaktsusele. See komplekt on hea näide sellest, et tänu detailirohkusele ja komponentide heale koostööle on nauditav helipilt võimalik saavutada ka kuulamiskohas, kus kõlarite jaoks ei ole palju ruumi.

DX1 kodukinokomplekti projekteerimise aluseks võeti Wharfedale auhinnavõitjatest riiulikõlarid Diamond 10.1 ja tehti neist väiksemad, kõigest 19 cm kõrged, 19mm kõrgsageduselemendi ja 75mm kesksagedus-/bassielemendiga kõlarid. Seejuures kasutatud suletud korpuse disain tähendab, et neid kõlareid saab paigutada seinte lähedale ja nurkadesse kartmata madalate sageduste ülevõimendumist helipildis. Kasutatavad kõlarielemendid on samad kogu süsteemis, mis tähendab, et eri kanalite helipilt on võimalikult sarnane ja üleminek kanalite vahel märkamatu, mis võimaldab saavutada tõetruud 3D-elamust.

Wharfedale DX-1 HCP kõlarikomplekt on suurepärane näide, et väike võib olla ka ilus, hea heliga ja lisaks kõigele ka soodne. Pakkudes Hi-Fi helikvaliteeti on see pakett kindel valik neile, kes ei soovi oma ruumidesse suuri, põrandakõlaritest koosnevaid 5.1 pakette aga samas tahaksid nautida ruumilist heli parema kvaliteediga, kui seda võimaldavad odavate komplektide pakutavad plastmasskorpuses väikesed "kõlaripunnid".

wharfedale dx1hcp blackDX-1 HCP koosneb neljast esi- ja tagakanali riiulikõlarist, sarnasest keskkõlarist ja neid täiendavast kompaktsest 150W aktiivsubwoofrist. Kellel on olnud varasemaid kokkupuuteid Wharfedale kõlaritega, need tunnevad neis kindlasti ära Diamond 10.1 riiulikõlarid nendele omaste joonte - kumera korpuse ja kõlarielemente ümbitseva hõbedase raami tõttu.
Elementidena on kasutatud 19mm siidist kupliga tweeter-it ja 75mm polüpropüleenist kesk-/madalsageduselemente.DX-1 keskkõlaris on neidsamu kesk-/madalsageduselemente kasutusel kaks ja lisaks on see kõlar täidetud spetsiaalse materjaliga reguleerimaks korpusesisest õhuvoolu. Tulemuseks on väga rikas ja üksikasjalik keskkanali helipilt - kriitiline kristallselge kõneedastuse ja kogu ruumilise heli elamuse kogemiseks.

DX-1 Subwoofer kasutab 200mm pika käiguga (long-throw) bassielementi ja D-klassi 150W võimendi. Kuigi ka kasutatavad satelliitkõlarid suudavad esitada üllatavalt suures koguses madalsagedusi, siis täidab see subwoofer päris madalale jääva sagedusaugu pakkudes kiire reaktsiooniga, sügavat ja hästi määratletud bassiheli vaatamata oma kompaktsusele, samal ajal sulandudes kokku kogu ülejäänud komplektiga.

Uus DX-1 HCP kõlarikomplekt on saadaval kõrgläikega must ja kõrgläikega valge viimistlustes. Lihtsustamaks kõlarite paigutust seinale, on komplektis kaasas seinakinnitused satelliitkõlarite ja keskkõlari jaoks.


Tehnilised andmed:

DX-1 Satelliitkõlarid:
2-ribaline suletud korpusega riiulile/jalale asetatav/seinale kinnitatav kõlar
Elemendid: 1 x 3/4"(19mm) siidkupliga kõrgsageduselement, 1 x 3"(75mm) "kootud" polüpropüleenist kesk-/madalsageduselement
Sagedusala 120Hz – 20kHz ±3dB
Tundlikkus (1W@1m) 84dB
Magnetiline varjestus: ei
Lõikesagedus 3.6kHz
Nominaalne takistus 4 oomi
Soovitatav võimendi väljundvõimsus (RMS) 20 - 80W
Mõõtmed KxLxS (mm) (koos "jalgade ka kõlarikattega) 190 x 122 x 123
Kaal 1.8kg /tükk
Lisad kummijalad

DX-1 keskkõlar
2-ribaline keskkõlar
Elemendid: 1 x 3/4"(19mm) siidkupliga kõrgsageduselement, 2 x 3"(75mm) "kootud" polüpropüleenist kesk-/madalsageduselement
Sagedusala 80Hz – 20kHz ±3dB
Tundlikkus (1W@1m) 84dB
Magnetiline varjestus: ei
Lõikesagedus 3.6kHz
Nominaalne takistus 4 oomi
Soovitatav võimendi väljundvõimsus (RMS) 30 - 100W
Mõõtmed KxLxS (mm) (koos "jalgade ka kõlarikattega) 122 x 292 x 123
Kaal 2,5kg /tükk
Lisad kummijalad

wharfedale dx1hcp white2DX-1 Subwoofer
Aktiivne bass-reflex subwoofer
Elemendid: 1 x (8") 200mm long-throw bassielement
Sagedusala 40 - 120Hz ±3dB
Võimendi võimsus 150W
Filtri lõikesagedus 30 - 150Hz
Sisendid: Stereo Line In (2 x RCA), Mono (LFE) Line In (RCA), Stereo Speaker Level In
Signal/müra suhe (S/N) ≥75dB
Muud omadused faasipööraja
Mõõtmed KxLxS (mm) (koos jalgadega) 335 x 285 x 320
Kaal 8,6kg
Lisad toitekaabel, jalad


Hind: 635€

Saadavus: laos


Lisainfo:
DX-1 tooteleht Wharfedale lehel: LINK
DX-1 paketti tutvustav brozüür (PDF-formaadis): LINK

 

Testitulemused:
What Hi-Fi? hinnang: 5 tärni! "Palju kallimatele kõlaritele omane välimus, suurepärane detailirikkus ja dünaamika!" LINK


Kogu Wharfedale toodangu hinnainfo on leitav siit: Wharfedale kõlarite hinnakiri

DX-1 videotutvustus: